A segítés számomra érzékelési és navigáló pozíció, lényege a másik ember mellett állást jelenti. A segítés magában foglalhat adekvát tanácsokat is; a tanácsadás egy kérdésre vagy problémára adott konkrét, gyakorlatias útmutatás, amely segíti a klienst a helyzet megértésében és megoldásában.
A mentálhigiéné a lelki egészségünk megőrzését és a lelki élet tudatos tágítását szolgálja. Ennek célja, hogy megelőzzük a mentális problémák kialakulását és támogassuk az egészséges személyiség fejlődését. Személyiségünk fejlődése gyerekkorban megrekedhet ártó hatások miatt, de ez felnőttként is megtörténhet. Többszemélyes rendszerek részei vagyunk, különféle kölcsönhatások mentén fejlődünk és rekedünk meg. Egészségvédelem nincs a hibás vagy gátló működés felismerése, majd az egyensúlytalanság adaptív korrigálása nélkül. Kiegyensúlyozott kapcsolatban van mód egészséges egyéni gyarapodásra.
A pszcihés rugalmasság magában foglalja a tudattalan tartalmak integrálását a tudatba. A rugalmasság abban segít, hogy a nehézségek, zavarok, terhelések, valamint testi betegségek és fenyegetések ellenére is megtaláljuk a helyünket a társadalomban és szerepünket a világban. A tudattalan és mélyebb lelki dominánssal való megküzdés akkor lehetséges, ha a játszmák szintjénél mélyebbre tekintünk, és az alapvető, egzisztenciális kérdésekkel foglalkozunk. Nem kerülöm ki az élet és halál kérdéseinek mélységeit, és nem térek ki a nehéz témák elől, mert hiszem, hogy így lehetek igazán megtartó és navigáló.
Szolgáltatásaim a mentális jólétre és egészségre, valamint a személyiségfejlődésre fókuszál. Tevékenységem nem egészségügyi szolgáltatás; bizonyos zavarok és krízisállapotok szakirányú beavatkozást igényelnek.